SYPHO Web Tasarımı, Arama Motorlarına Kayıt ve Konumlandırma Hizmetleri SİTE HARİTASI | BİZE ULAŞIN | ENGLISH
Neden Konumlandırma / Yanlış Kabuller
Anasayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Neden Konumlandırma? Referanslarımız S.S.S
Arama Motorları Hakkında Arama Motorları Hakkındaki Yanlış Kabuller
     
 

Bilmemek değil, öğrenmemek ayıp..!

 
 

Arama Motoru

Yanlış: Arama motorlarına kayıt bir sefer yapılmalı ve bu yeterli.
Gerçek: Sürekli değişen bir ortamda yer alıyoruz. Arama motoru endüstrisinde olduğu gibi müşteri ve web sitesi tarafında da sürekli değişiklikler olmaktadır. Tıpkı borsa da olduğu gibi arama motorlarındaki firmalarında konumları sürekli değişmektedir. Örneğin, bundan birkaç yıl önce arama motorlarında sadece tek kelimelik aramalar yapılabilirken şimdi kullanıcılar aramalarını en az üç dört kelime ile yapmaktadır. Bütün bu değişimler göstermektedir ki, arama motorları konum optimizasyonu sürekli olarak yapılması ve takip edilmesi gereken bir işlemdir.


Yanlış: Arama motorları konumu optimizayonu için sitenin kayıt edilmesi yeterlidir.
G
erçek: Arama motorlarına kayıt işlemi bu optimizasyonun sadece bir bölümüdür. Ön sıralarda yer almak ve kurumunuza kaliteli müşteri trafiğini artırmak için META imlerde yer alan arama kelimelerinin seçilmesi, sitenin bu kelimelere göre içeriğinin ve tasarımının değiştirilmesi gibi bir çok dinamik de hesaba katılmalıdır. Gerek internet gerekse tasarım firmalarınız sizlere "Abi, biz o işi hallederiz" deseler de, arama motorları optimizasyonu ayrı bir uzmanlık ve deneyim gerektiren bir işlemdir.

Yanlış: Biz kendimiz arama motorlarına kayıt işlemini halledebiliriz. META'larımızı da yazdık. Profesyonel bir kuruma ihtiyacımız yok.
Gerçek: Eğer firmanız içerisinde sizi ve içinde bulunduğunuz sektörü sürekli olarak gözlemleyerek, kurumunuzun web sitesini bu veriler dahilinde yeniden yapılandıran bir ekibiniz ve sitenizden gelen ziyaretçi raporlarını inceleyip, arama motorlarında konumlarını sürekli takip eden bir ekibiniz yoksa bu işi hakkı ile yaptığınız söylenemez. Bu işin yapılıp geçilecek bir iş olarak değil sürekli izlenecek bir streteji olarak ele alınması gerekir.

Yanlış: Biz tasarım firmamıza söyledik onlar ilgilenecekler.
Gerçek: Tasarım firmalarının uzmanlık alanı HTML ve ilintili web teknolojileridir. Bir tür görsel ajans olarak hizmet veren bu kurumlar, size bir fuardaki standınızı tasarlayan bir ajans gibidir. Onların işi standınızın iyi görünmesini sağlamaktır. Bu ajanslar size ziyaretçi trafiği konusunda bir yardımları olamazlar. Size en fazla vaadedebilecekleri, fuar katoloğunda yer almanızı sağlamaktır. Bu da daha çok ziyaretçi anlamına gelmemektedir.


Yanlış: Biz sizi on bin arama motoruna kaydediyoruz!
Gerçek: Yaklaşık web üzerinde arama motoru olduğunu söyleyen yaklaşık 640 bin tane oluşum vardır. Fakat bunlardan sadece 10 tanesi arama motorlarından geçen tarfiğin yüzde 85'ini karşılamaktadır. Arama motoru olduğunu iddia eden birçok oluşum aslında e-mail adresi toplayarak spam yapma amacı taşımaktadır.

 
     
  Neden Konumlandırma?  
  Arama Motorları Hakkında  
  Konumlandırma Hakkındaki Yanlış Kabuller  
  Konumlandırma Fiyatlarımız  
     
  Arama Motorlarındaki Konumunuzu Merak Ediyorsanız Tıklayın...  
     
Arama Motoru
Analiz Raporu
Aşağıdaki forma adınızı soyadınızı ve web sitenizin adresini yazın, sitenizin popüler arama motorlarındaki durumunu özetleyen raporunuzu gönderelim...
Ad Soyad :
Web Siteniz :
Fiyatlarımız
Web Tasarımı
Konumlandırma
Raporlama
Hosting
Alan Adı Kayıt
Arama Motoru
Yahoo! LookSmart
Google AOL
MSN Lycos
Altavista Hotbot
Excite FAST
Inktomi

SYPHO

Web Tasarım &
Konumlandırma Hizmetleri
Belediye Hekim Sok. No: 4/2
Bakırköy / Istanbul
Tel : 0212 570 36 87
Fax : 0212 570 83 62
info@sypho.com
Copyright © 2002 SYPHO  Her Hakkı Saklıdır... | Gizlilik Şartları